flags

Bejelentkezés, regisztráció

Üdvözöljük, vendég
Kérjük, hogy jelentkezzen be vagy regisztráljon.    Elfelejtette jelszavát?

Könyvespolc, videotéka az irodalom kedvelőinek
(1 fő olvassa) (1) vendég
A végéreOldal: 1234
TÉMA: Könyvespolc, videotéka az irodalom kedvelőinek
#465
Könyvespolc, videotéka az irodalom kedvelőinek 14 éve, 4 hónapja Karma: 8
Kedves fórumozók A hobbi témákat azért nyitottuk, hogy könnyebb legyen az ismerkedés, illetve a motorozáson kívül más témában is lehessen beszélgetni, ha van rá igény. Ha valamely téma felkeltette az érdeklődésed, vagy szeretnél benne írkálni ne fogd vissza magad, oszd meg velünk a véleményed, tudásod, és meglátod, hamarosan barátságok alakulnak majd ki.

Ha van ötleted, javaslatod újabb fórum nyitására, keresd meg valamelyik moderátort (Cobra, Ikarusz, Goos, Bundi) akik segíteni fognak Neked. Érezzétek jól magatokat ezen a fórumon is


Ha tudsz egy jó könyvet, vagy filmet melyre szeretnéd mások figyelmét felhívni, itt megteheted.

A motorozás enciklopédiája




"Az emberiség nagy vágya, hogy legyőzze a teret. Lóháton nem éreztük az uralkodás mámorát, a gép születésekor pedig még teli voltunk aggodalommal. A gőzgépektől szinte percek alatt jutottunk el a rakétákig, s ma már autóval száguldozhatunk, és repülővel szállhatunk a Holdig. De mi az, ülni egy vacak kaszniban vagy egy repülő bódéban?! Így ültünk hát először kerékpárra, a bátrabbak pedig vasparipára.

E könyv a legmélyebb gyökerekig nyúlik vissza, és onnan mássza meg a motorozás csodás fáját. Behatol a vas belsejébe, kifürkészi a fejvédőt és a bőrcsizmát, együtt repít világklasszisokkal és hétköznapi motoros lovagokkal. Sőt, itt-ott izgalmas technikai bravúrok, irodalmi bemutatók és néhol szemtelen hangú írások is bekerültek lapjai közé.

Ez a könyv olyan gyűjtemény, amelyhez hasonló eddig még nem született magyar könyvpiacon, de az igény rá egyidős magával a motorozással."


Szelíd motorosok - (Easy Rider, 1969)

"Két motorlovag vágtat végig az USA-n, és keresi a régi, szabad Amerikát. Azonban csak ellenséges nyárspolgár-fészket találnak. Egy szabados ügyvéd csatlakozik hozzájuk, amíg a polgárok agyon nem ütik. A kívülállók nem találják meg a boldogságot - még a hippikommunákban és a kábítószerekkel szerzett tapasztalataik sem elégítik ki őket. Végül egy kamionsofőr ok nélkül lelövi őket."

Díjak és jelölések:

1970 - Oscar-jelölés - a legjobb férfi epizódszereplő (Jack Nicholson)
1970 - Oscar-jelölés - a legjobb eredeti forgatókönyv (Peter Fonda, Dennis Hopper, Terry Southern)
1970 - Golden Globe-jelölés - a legjobb férfi epizódszereplő (Jack Nicholson)

Bundi
Moderator
Hozzászólások: 500
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi Lakóhely: Kecskemét Születésnap:: 1967. 02. 09.
Módosítás: 2010.01.07 18:48 Név: Bundi.
Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
"Én már nem hiszek semmiben. Legutóbb is bementem egy ajtón,amire az volt kiírva,hogy Nők,erre csak wc volt"
 
#466
Vá: Könyvespolc, videotéka az irodalom kedvelőinek 14 éve, 4 hónapja Karma: 8
Faterok motoron - Wild Hogs

Rendező: Walt Becker


Vidám, könnyed családi motoros film

"A középkorú baráti társaság tagjai torkig vannak a munkájukkal, és azzal, hogy éjt nappallá téve családfői kötelességüket kell ellátniuk.

Doug, Woody, Bobby és Dudley elhatározza, hogy nekivágnak az országútnak, keresztülmotorozzák Amerikát. Az út során rádöbbennek, hogy az utazás sokkal többet tartogat számukra, mint amit remélni mertek. Ugyanakkor kihívást is jelent, minden szerencséjükre és találékonyságukra szükségük lesz, amikor egy motoros bandával is összeakaszkodnak. Doug és társai azonban nem hagyják eltántorítani magukat."




A filmnek egyébként magyar honlapja is van, mely több információt is tartalmaz az érdeklődők számára. www.forumhungary.hu/faterokmotoron/

Találsz egy játékot is, ha már nagyon szeretnél motorozni


Talmácsi és a 101 éves magyar motorsport





"Miért pont 101? Mert ez az év hozta meg azt a fantasztikus sikert, amely olyan, egész évre szóló esemény, mint egy centenárium. A kulcsszó: Talmácsi.

A könyv átfogó képet ad a magyar motorsport három aranykoráról, legjelesebb képviselőiről: Kurucz György, Drapál János, Szabó II. László, Juhos Árpád, Juhász Karoly, Talmácsi Gábor és a Tóth Motor Team stb., akik sokat tettek, éltek és haltak a motorsportért.

Külön fejezet méltatja Talmácsi Gábor, Magyarország ifjú büszkeségének küzdelmes, de kitartó harcát a világbajnoki címig."


Talma más műfajban
Bundi
Moderator
Hozzászólások: 500
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi Lakóhely: Kecskemét Születésnap:: 1967. 02. 09.
Módosítás: 2009.12.23 21:07 Név: Bundi.
Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
"Én már nem hiszek semmiben. Legutóbb is bementem egy ajtón,amire az volt kiírva,hogy Nők,erre csak wc volt"
 
#467
Vá: Könyvespolc, videotéka az irodalom kedvelőinek 14 éve, 4 hónapja Karma: 8
A leggyorsabb Indian - (The World's Fastest Indian)

Rendező: Rooger Donaldson

"Burt Munro egy isten háta mögötti kisvárosban él, valahol Új-Zélandon az 1960-as években. Az idős férfi különcségével kitűnik környezetéből, és bár szomszédjai nehezen viselik el szokatlan életmódját, mégis szeretet veszi körül. Saját világot teremtett magának, amelynek két főszereplője van - ő és az 1920-as években gyártott Indian márkájú motorja.

Egész életét a motor tökéletesítésének szenteli, és amikor úgy érzi, hogy elkészült vele, nekivág a nagy útnak. A világ egyik leghíresebb gyorsasági pályája a Utah állambeli Bonneville sóval borított síksága - itt akarja tesztelni Munro Indianját. Az út hosszú, és a 60-as évek felgyorsult életet élő Amerikájában úgy közlekedik a világ végéről érkező férfi, mintha egy idegen bolygón járna.

Munrót különös és nyílt természete, fanatikusságában is tiszta vágyai átsegítik a nehézségeken; bármerre visz az útja, mindig nyomot hagy maga után azokban az emberekben, akikkel kapcsolatba került. Az utolsó pillanatokig akadályokkal teli útja végén, mégis ott várja a siker. A világ egyik legidősebb versenyzője Indian motorjával új sebességi rekordot állít fel, amelyet 1967 óta senki nem tudott még megdönteni.

A film valós történeten alapszik, főhőse a legendás sebességi rekorder, Burt Munro. Anthony Hopkins alakítása megrendítővé és felemelővé teszi a kisember történetét, aki soha nem hagyta, hogy fiatalkori álma beteljesületlen maradjon, így bizonyítva emberi nagyságát."



Feltétlen nézzétek meg!


Ismerjük meg valamennyire Burt Munrot is




Hosszabb interjú a rendezővel. Érdemes elolvasni

Carlo Cavagna: - Azt nyilatkozta, hogy valóságos szenvedéllyel viseltetik a főszereplő karakter iránt. Beszélne a forrásairól?

Roger Donaldson: - A film valósággal végigkísért eddigi pályámon. A témát eredetileg egy dokumentumfilmben dolgoztam fel, amit még a karrierem legelején forgattam. Egyik legelső amerikai utazásom alkalmával készítettem, mikor Burt Munro-val és a társrendezőmmel jöttem át. Elkísértük Bonneville-be, végig követtük, és próbáltunk mindvégig mellette lenni – így készült el ez a naív, rövid dokumentumfilm, amit leginkább egy kis kézi Bolex kamerával rögzítettünk. Aztán jó néhány év telt el, és már játékfilmeket csináltam. Soha nem gondoltam volna, hogy még egyszer hozzányúlok a témához. Nem is volt szándékomban, hogy valós eseményeket játékfilmben dolgozzak fel. De amikor elkezdtem filmet rendezni, eszembe jutott Burt, ez az egészen különleges és egyedülálló figura. Azt hiszem, ez volt a fő oka annak, hogy forgassak egy filmet arról a különbségről, amely Új-Zéland és Amerika között létezik, és amit én magam is megtapasztaltam, mikor odautaztam; előbbi a szülőföldem, és nagyon különbözik az Egyesült Államoktól, ami valóságos Mekka – számtalan ember jön ide, hogy valami olyasmit csináljanak, amit sehol máshol a világon nem tehetnének meg. Számomra ez a lehetőség a rendezés volt, Burt számára pedig az, hogy eljusson Bonneville Salt Flats-be, ahol évente tartanak egy olyan rendezvényt, amire mindenhonnan érkeznek emberek, hogy új sebességrekordokat állítsanak fel.

CC: - A Sebesség hete, a Speed Week alatt forgatott. Mennyire okozott nehézséget, hogy a filmben is látható esemény alatt dolgozott?

RD: - Egyáltalán nem, inkább segítség, hiszen számtalan autó a mai napig versenyez. Felturbózott hajtóművekkel ugyan, de külsőleg ugyanolyanok maradtak. Amíg ők az egyik pályán versenyeztek, addig mi egy másik, erre az alkalomra általunk épített és mindenben hasonló pályán forgattunk; úgyhogy az aktuális versennyel páthuzamosan, a közvetlen közelükben elevenítettük fel, mi is történt ott néhány évtizeddel korábban.

CC: - Burt Munro valóban olyan barátságos és nyitott, mint amilyennek Anthony Hopkins alakításában tűnik?

RD: - Igen. Annyira, hogy ez volt a karakterben és a történetben a legvonzóbb számomra, és tulajdonképpen ezért is készítettem el róla ezt a filmet. Nem annyira az volt az érdekes számomra, hogy motorozott, és hogy gyorsasági rekordot állított fel. Elképesztő kisugárzás és pozitív energia áradt belőle. Az a szó, hogy „nem”, nem szerepelt a szótárában. Szívpanaszai voltak, jó párszor elesett és beverte a fejét, rengeteg balesetet szenvedett, a motorja nem egyszer felrobbant, de ő soha nem hagyta annyiban. Tudta, mit akar elérni, imádta a motorozást, és élvezte a vele való piszmogást is. A film készítésénél ugyan fel kellett építenünk azt a fészert, ami a megszólalásig hasonló az övéhez, de mindazok, amik ott láthatók, az összes tárgy ugyanaz, amit ő használt, mind az ő fészeréből származik. Mindegyiket ő maga készítette, saját kezűleg.
Ebben a bizonyos fészerben élt. Azt hiszem, akart egy új házat építeni, úgyhogy felhúzott egy garázst, és beköltözött, de húsz éven át nem tudta felépíteni azt a házat. Tudomásom van róla, hogy a helyi várostervezők minden hónapban kimentek hozzá, és megkérdezték: „Burt, mikor kezdesz neki a házadhoz? Nem élhetsz örökké ebben a fészerben.” Ő pedig mindig ezt felelte: „Ó igen, a jövő héten nekiállok.” Még csak víz sem volt a birtokán. A tetőről gyűjtötte össze az esővizet. Mielőtt találkoztam vele, már egész biztosan volt egy házassága, mivel van négy gyereke, akik még ma is élnek. Ma a hetvenes-nyolcvanas éveikben járnak.

CC: - A gyerekei közül látta valamelyikük a filmet?

RD: - Igen, mindegyikük. A világpremiert Új-Zélandon tartottuk, ezen a bizonyos Invercargill nevű településen. Hihetetlen élmény volt. Felújítottak egy gyönyörű, háromszintes operaházat. Kiraktak néhány széket és hoztak egy projektort. A hangrendszert azok a fickók szerelték fel, akik korábban a Gyűrűk ura új zélandi premierjén is dolgoztak, és a hangosítás ittis egészen kitűnő volt. Negyvenen jöttek el Burt rokonságából, és még a miniszterelnök is odarepült. Nem is tudom, honnan sikerült annyi vörös szőnyeget szerezni. Az egész utcát lefedték vörös szőnyeggel. Soha nem voltam még ehhez hasonló filmbemutatón. Elképesztő volt.

CC: - Mi volt a család véleménye a filmről?

RD: - Imádták. Talán egy kicsit meg voltak lepve, mikor látták, a nagypapa mekkora nőcsábász volt, de szerintem ezt már úgyis tudhatták!

CC: - A filmben kissé különcködőnek, ugyanakkor naivnak is tűnik.

RD: -Igen, pontosan ilyen volt. Azt hiszem, a naivitása részben azzal magyarázható, hogy a világ egy nagyon távoli és elszigetelt pontjáról származik. Új-Zélandhoz, különösen a déli részéhez legközelebb eső hely az Antarktisz. Naiv volt. De azt hiszem, nagyrészt a naivitásának is köszönheti, hogy mindazt megtehette, amit megtett. Odáig ment el, ahová mások már nem mernének. Emlékszem, egyszer elmesélt egy óriási történetet – sajnálom, hogy végül nem tehettem be a filmbe. Épp az Edwards Légitámaszpont mellett autókázott, amikor észrevett egy óriási táblát: „Üdvözöljük az Edwards Légitámaszponton.” Mire ő: „Ez nyilván nekem szól.” Úgyhogy fogta magát, és egész egyszerűen behajtott a kapun, úgy, hogy valamiért senki nem állította meg, vagy talán nem vette észre az őrség. Szóval ott találta magát a leszállópálya szélénél. Hallotta, hogy van ott a támaszponton egy X15 nevű rakéta, úgyhogy úgy gondolta, megnézi magának. Meg is látja az X15-öst, ami épp felszállásra vár. Elővette a fényképezőgépét, és elkezdett fotókat készíteni, ott a pálya mellett; de ekkorra már megjelentek a rendőrök is és letartóztatták. Három napig tartották fogva, mielőtt megbizonyosodtak róla, hogy nem kém, és végül elengedték. És ez így történt. Ez volt benne az őrületes - és több száz hasonló történetem van még.

CC: - Az a jelenet, amikor a rendőr megállítja az országúton, miközben ő a motorjával száguld, a valóságon alapszik?

RD:
- Igen, ez így történt.

CC: - És a transzvesztita?

RD: - A transzvesztita-szál több történet ötvözéséből született, melyek egy része velem esett meg, mikor annak idején, sok évvel ezelőtt Hollywoodba jöttem, ugyanakkor a felbukkanó karaktereke egy részét ő ismerte. A jelenettel egyrészt azt kívántam megmutatni, hogy Burt-nek megvan az a csodálatos képessége, hogy egyfajta „színvakságban” szenved. Nem vette észre a bőrszínt, a vallást, és semmi ilyet. Ha ez most történne meg vele, ahol a fiú nem csupán fekete, hanem transszexuális is, Burt egészen biztosan ugyanígy viselkedne. Ugyanilyen normálisan bánna vele.

CC: - Az Indián cég támogatta a filmet?

RD: - Nem, mivel a céget nemrég megvásárolták, majd továbbadták. Az igazat megvallva és a társ-producer érdeklődtünk, hogyan is tudnánk megvenni a céget, de néhány nappal elkéstünk. Már eladták egy másik befektetői csoportnak.

CC: - Mekkora költségvetés állt rendelkezésre?

RD: - Tizenöt millió dollár.

CC: - Küszködniük kellett az összeggel, vagy kényelmesen dolgozhattak?

RD: - Mindig minden filmnél küszködni kell. Soha nincs elegendő pénz, ez a film pedig olyan volt, mintha stúdiófilmet forgattam volna. A stúdiószisztémában ez a mozi 40-50 millió dollárba került volna, úgy, hogy semmit nem változtattunk volna rajta. A társ-producerem és én is nagyon keményen dolgoztunk. Szinte ingyen csináltuk a filmet, Anthony pedig nagyon sok mindenben kisegített minket. Mindenki kivette a részét.

CC: - Mi lett volna a B terv, ha esett volna az eső a Salt Flats-i Speed Week alatt?

RD: - Nem volt B tervünk. Néha csak reménykedhetsz, hogy minden a legjobban alakul, mert ha a legrosszabb történik, a filmnek lőttek. Ez a film végét jelentette volna, ha egyáltalán gondoltunk volna rá. Nem tudom, mit tettünk volna. Az ottani forgatás legutolsó napján egyébként hatalmas eső esett, annyira, hogy elárasztotta a Salt Flats medrét. A szó szoros értelmében széthordta a díszletünket, több mint ötven négyzetmérföldes területen. Hetekbe került, míg minden darabot megtaláltunk. Hurrikánerejű szelekkel kellett küzdenünk és hüvelyknyi esőmennyiséggel. Aznap hagytuk abba a munkát. Ez volt a forgatás első része. Talán okosan jártunk el, hogy ezt ütemeztük elsőnek, mert ha onnan kimostak volna minket, az egész filmet le kellett volna fújnunk. Két hétig forgattunk Bonneville-ben. Az első kétharmadot Amerikában forgattuk, aztán Új-Zélandra utaztunk, és ott fejeztük be a filmet.

CC:
- Milyen kimaradt jelenetek kerülnek majd a DVD-re?

RD: - Volt egy kivágott jelenet, amiben Burt elmegy a kórházba, miután szívrohamot kapott. Kivizsgálják és azt mondják neki: „Maga súlyos beteg. A kórházban kell maradnia.” Ő pedig megkérdezi: „Mennyibe fog ez kerülni?” Azt mondják, negyven dollár egy nap. Úgyhogy így válaszol: „Inkább a kocsimban halok meg.”, feláll és elmegy. Leforgattuk a jelenetet, de végül nem raktuk bele a filmbe – lelassította volna a ritmust.

CC: - Anthony Hopkins volt az első választása a szerepre?

RD: - Igen. Most, visszatekintve a filmre már látom, hogy senki más nem is tudta volna eljátszani ezt a szerepet, és valószínűleg a világon senki mást nem is érdekelt volna. Megtalálni azt a színészt, aki a megfelelő korú, képes nézőket csalogatni a moziba és rokonszenves is – ez a lista mindössze egy nevet tartalmaz.

CC: - Hallani néhány történetet, hogy a Hopkins-szal közös korábbi munkájuk során támadt némi ellentét önök között.

RD: - Nem titok, hogy a Bounty forgatása alatt Anthony és én képesek voltunk akár megölni is egymást. Az nagyon kemény felvétel volt. Azt hiszem, így, visszatekintve már látom, mennyi mindent megkíván egy olyan szerep, mint amilyen William Bligh-é volt. Egyszerűen képtelenség megragadni egy olyan karaktert, és mindentől függetlenül eljátszani, anélkül, hogy egy kicsit se hasonlítsunk arra, akit alakítunk. Tíz hétig forgattunk a trópusokon, ő pedig végig, mindennap a kék gyapjú tengerészeti egyenruhájában volt, állig begombolva. 100 fok volt, 100 százalékos páratartalommal, a hajón már mindenki tengeribeteg lett – olyan volt, mintha tényleg a Bounty-n lettünk volna. Aztán évekkel később megint találkoztunk, és rájöttünk, hogy mindketten nagyon büszkék vagyunk arra a filmre, és ez az egyik legemlékezetesebb film mindkettőnk számára, amiben valaha is részt vettünk, úgyhogy újra összebarátkoztunk. Nehéz elhinni, és én sem igazán értem, hogy is történt, de mára már a legjobb barátok vagyunk.

CC: - Mikor történt Burt Munro első rekordállítása?

RD: - A rekordot – ami mind a mai napig érvényes – 1967-ben állította fel.

CC: - Mikor játszódik a film?

RD: - 1962-ben, bár az évszámot senki nem említi a filmben, és én sem mutatok abból a korból származó autókat. Ekkor járt először Bonneville-ben. A látványt döntően befolyásolta a motor farokrészének az alakja. 1962 után megváltoztatta a farok alakját. Akkor is sikeres rekordkísérlete volt, de az, amelyik mostanáig érvényes, nem akkor történt. Mindig újabb rekordokat próbált megdönteni és változtatott a motor kapacitásán is, így különböző kategóriákban volt képes különböző rekordokat felállítani. Az, ami mostanáig érvényes, az az 1000 köbcenti alatti motorbiciklik kategóriáját érinti, és ez 1967-ben történt.

CC: - Milyen idős volt 1962-ben?

RD: - Hatvannégy.

CC: - 1978-ban halt meg, ugye?

RD: - Igen. Az általam ábrázolt karakter, és az, ahogy Tony alakítja őt, leginkább azon alapszik, akit én a dokumentumfilmem forgatása alatt megismertem. Mikor megismertem, 72 éves volt, és ezt a karaktert vittük vászonra, bár a motorbicikli egy korábbi modell.

CC: - Tetszett volna neki a film?

RD: - Szerintem imádta volna. Nem félt a nyilvánosságtól. Soha nem kérkedett, de nem is félt attól, hogy elmondja, miket is csinált. De nem érezte soha hencegésnek. Egyszerűen elmondta ilyenkor a tényeket.

CC: - Ennyi történettel, ami hozzá fűződik, úgy tűnik, nagyszerű tévésorozat alapját képezhetné az élete.

RD: - Feltétlenül. Évről évre újból és újból megjelent, és mindig volt valamilyen új története. Történetek ezrei fűződnek hozzá. Az egyik alak, Marty Dickerson, a mai napig él (őt a filmben a The Shield című tévésorozatból ismert Walton Goggins játssza). Marty megjelent Salt Flats-ben és mesélt néhány hajmeresztő történetet! Burt nem volt szent egyáltalán, az bizonyos.

CC: - Visszavonult?

RD: - Csak a halál késztette visszavonulásra. Szívrohamban és tüdőgyulladásban halt meg.

CC: - Hol van most a motor?

RD: - A motor Új-Zélandon. A forgatáshoz az eredeti jármű két tökéletes másolatát is megépítettük, illetve készítettünk két olyan változatot is, ahol a külső ugyanolyan, de a motor más, így összesen négy modellünk volt. Az eredeti jármű eredeti motorja Új-Zélandon van, de maga a váz Amerikában.

CC: - Hányszor járt összesen Bonneville Salt Flats-ban?

RD: - Kilencszer, azt hiszem. Úgy tudom, 1974-ben ment oda utoljára.

CC: - Később már nem felejtett el regisztrálni?

RD: - Biztos vagyok benne, hogy nem. Elsőre nem akarták engedni az indulását, és csak azért engedtek neki egy próbautat, hogy lecsillapítsák. Komolyan azt gondolták a motorjáról, hogy csak egy vicc, és őt magát is csak viccnek fogták fel. Pontosan ugyanolyan volt, mint a filmben is, egy naív, egyszerű lélek. Azt mondták, azért engedélyezik a próbautat neki, hogy megbizonyosodhassanak róla, képes egyenesben tartani a járművet, ő pedig rákapcsolt, és mindenkit lenyűgözött, pont mint a filmben. Úgyhogy végül engedték neki az indulást, ő pedig a legelső futamon rekordot állított fel. A valóságban a rekordot azonban úgy kellett felállítania, hogy egymás után két ellentétes irányban is vezetnie kellett. Megtette a legjobb időt a rossz sávban, aztán összetörte a motort (ahogy a filmben is látható), és megégette magát (ahogy az szintén látható a filmben). A történet folyása érdekében ezen egyszerűsítenünk kellett.

CC: - Tényleg elérte a 200 mérföld/órás sebességet?

RD: - Az ő esetében nehéz megtalálni a különbséget a tények és a kitaláció között. Láttam jelentéseket, melyek szerint 206 mérföld/órával ment, és másokat is, melyek szerint 213-mal. Őszintén szólva én magam nem tudom, melyik az igaz. Csak azt tudom, amit én magam láttam – azt, hogy a motor nagyon gyorsan ment, ő pedig teljesen őrült volt.

CC: - Maga is a motorbiciklik megszállottja?

RD: - Igen. Mindig is szerettem a száguldást. Nem tudom, miért. Bár lehet, hogy tudom, miért; a nagyapám orvos volt, és ő is megőrült a motorokért és a gyorsaságért. Ezzel aztán megfertőzte apámat is, aki továbbadta a kórt nekem. Azt hiszem, én is továbbadom majd ezt a fiaimnak.



Talmácsi Gábor - Az életem 200 felett...





"Szemünk elé tárul egy egyedülálló sportolói életút, annak legboldogabb és legnehezebb pillanataival. Egy páratlan, igaz történetet olvashatunk a versenyző saját szavaival, őszintén családról, barátokról, támogatókról, ellenfelekről.

Részletesen szerepelnek a 2007-es idény futamai a versenyző szemével, illetve rengeteg ismeret, tanács, tapasztalat, melyet felhasználhatnak motorosok és leendő versenyzők. A könyvhöz ajándék poszter is tartozik."


2007 - 125 ccm. Talmácsi Gábor Világbajnok!
Bundi
Moderator
Hozzászólások: 500
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi Lakóhely: Kecskemét Születésnap:: 1967. 02. 09.
Módosítás: 2009.12.23 21:17 Név: Bundi.
Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
"Én már nem hiszek semmiben. Legutóbb is bementem egy ajtón,amire az volt kiírva,hogy Nők,erre csak wc volt"
 
#468
Vá: Könyvespolc, videotéka az irodalom kedvelőinek 14 éve, 4 hónapja Karma: 8
A hosszabb úton - árnyékunk nyomában a föld körül



"Ártatlan álmodozásnak indult az egész. Ewan McGregor színész és - saját bevallása szerint - motorbolond egy csöndes szombat délután a világtérképbe merülve ücsörgött otthon, és észrevette, hogy a Földet körbe lehet motorozni, éppen csak a Bering-szoroson kell "átugrani" Oroszországból Alaszkába. Mivel a revelációként ható felismerés sehogy sem akart kimenni a fejéből, felhívta legjobb barátját, egyben színészkollégáját, Charley Boormant, aki szintén lelkes motoros. "Charley - mondta -, azt hiszem, át kéne jönnötök vacsorára."

Ewan McGregor és Charley Boorman Londontól New Yorkig üldözték a saját árnyékukat. Átrobogtak egész Európán, aztán Ukrajnán, Kazahsztánon, Mongólián és Oroszországon, hogy a Csendes-óceánon átkelve Alaszkán, Kanadán és az Egyesült Államokon keresztül érjék el úti céljukat."



Külön ehhez a könyvhöz fűznék pár gondolatot. Nagyon élveztem szinte minden sorát. Azok fogják ezt az olvasmányt értékelni igazán, akik szeretnek akár csak gondolatban is nagy sátoros túrákon részt venni motorral.

Egy nagy hibája azért van a könyvnek, valamiért egy fénykép sem fért el benne Aki esetlegesen nem kísérte figyelemmel a két színész útját a Discovery Channel csatornán, annak lehet, hogy nem lesz annyira érdekes a leírás. Én láttam minden részét, így az olvasáskor előttem voltak a filmkockák. Ebből következőleg véleményem szerint úgy lenne kerek ez a könyv, ha mellékletben adnák hozzá a film egy vágott anyagát. Fentebb mint láttátok illesztettem be egy a youtuberől levett anyagot, az ad némi ízelítőt a kalandról.

Közben megvettem az afrikai túráról készült könyvet is, jelenleg azt olvasom. Na ebben már vannak szép, érdekes fotók, de a dvd melléklet itt is jó lenne FELHÍVÁS! Ha esetlegesen valakinek bármelyik út meg lenne kazettán, cd-n vagy dvd-n, gondoljon már rám! Persze a gondolatot kövesse tett is, és küldjön egy emailt. Köszönöm
Bundi
Moderator
Hozzászólások: 500
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi Lakóhely: Kecskemét Születésnap:: 1967. 02. 09.
Módosítás: 2010.01.16 09:45 Név: Bundi.
Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
"Én már nem hiszek semmiben. Legutóbb is bementem egy ajtón,amire az volt kiírva,hogy Nők,erre csak wc volt"
 
#469
Vá: Könyvespolc, videotéka az irodalom kedvelőinek 14 éve, 4 hónapja Karma: 8
A hosszabb úton afrikába





"Tizennyolc ország. Öt lengéscsillapító. Két motoros. Egy lenyűgözően kalandos út. Miután 2004-ben a színész és motorrajongó Ewan McGregor és Charley Boorman körbemotorozta a világot, nem szűnt meg bennük a kalandvágy. Afrikában tett UNICEF-látogatásuk után tudták, ide még vissza kell térniük, hogy teljes egészében megismerjék ezt a fantasztikus kontinenst. Elindultak hát tizenötezer mérföldes útjukra. Két vadonatúj BMW megpakolva mindennel, amire szükségük lehet. Velük utazott Russ Malkin producer-rendező és David Alexanian, valamint A hosszabb úton csapata.

A skóciai John O’Groatsból indultak, Anglia a legészakibb csücskéből jutottak le az Agulhas-fokig, Dél-Afrika legdélibb szegletébe. Útközben megtapasztalhatták a világ legrázósabb útjait, és a földkerekség talán legkedvesebb, legbarátságosabb embereivel találkozhattak. Motorjaikon eljutottak az egyiptomi piramisokhoz, Tunéziában ellátogattak Luke Skywalker házába. Megismerkedtek olyan emberekkel, akik megjárták a poklot: ugandai gyerekkatonákkal és a taposóaknák által megnyomorított etióp gyerekekkel.

Ruandában közelebbi ismeretségbe kerültek egy gorillacsaláddal, Botswanában pedig kis híján eltaposta őket egy elefántcsorda. Ewan és Charley gyakran szélsőséges időjárási körülmények között motorozott. A csak rájuk jellemző humorral és őszinteséggel mesélik el kalandjaikat: a drámát, a veszélyeket, a teljes kimerültséget és az izgalmat, hogy ismét együtt motorozhatnak egy varázslatos és csodálatos kontinensen.

Ewan McGregor 1971-ben Pertshire-ben született. Először Dennis Potter Lipstick on Your Collarjában tűnt fel. Azóta rendszeresen szerepel színpadon, és több mint harminc filmben játszott. Ewan keresett már jegesmedvéket a kanadai sarkkörön, többször járt Afrikában az UNICEF érdekében, a hondurasi őserdőket pedig rovarokon élte túl. 2004-ben Charley-val körbemotorozta a világot. A hosszabb úton című könyv erről az utazásról szólt."

Bundi
Moderator
Hozzászólások: 500
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi Lakóhely: Kecskemét Születésnap:: 1967. 02. 09.
Módosítás: 2009.12.21 17:09 Név: Bundi.
Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
"Én már nem hiszek semmiben. Legutóbb is bementem egy ajtón,amire az volt kiírva,hogy Nők,erre csak wc volt"
 
#470
Vá: Könyvespolc, videotéka az irodalom kedvelőinek 14 éve, 4 hónapja Karma: 8
A 6ütemű motor...




"Magamról mit is mondhatnék… Én még ahhoz a generációhoz tartozom, akik bőven a múlt század végén élték lázadó kamaszkorukat… Sufnitunningal megvadított Pannóniákon, Jawakon nyomultunk, a házibulikon AC/DC-re, Metallicara ment az őrjöngés, de már fű alatt be lehetett szerezni a Pokolgép kazettáját is.. Őskor-hőskor… Jó volt!

Az azóta eltelt több mint két évtizedben azért sok minden megváltozott, jó párszor a feje tetejére állt az életem. Igazából csak két állandó pont volt végig – a motorozás, meg persze a zene. Az előbbiben azért próbáltam a technika fejlődését követni, bár mondjuk voltak kilengéseim, mint jó pár éve egy majd 60 éves Harley életre keltése. Így, túl a huszonegynéhányadik motoromon mit is mondhatnék? az már biztos, hogy ezt nem lehet kinőni. Sőt, ha lehet, ez az állapot még inkább súlyosbodik.

A civil életben meg elvagyok… Mivel a kifizetésre váró számlákat rendületlenül küldik, kénytelen voltam valami biztos állás után nézni. Az eddigi hőkezelő, üzletvezető, asztalos, pék, szobafestő, minőségbiztosítási, ápolói, bronzműves, stb. munkák után választottam egy hétköznapi szakmát. Bár amikor egyik haverom, azóta kollégám először említette, hogy mit csinál, kiröhögtem. Aztán tessék, én is belevágtam. Na, így lett belőlem kéményseprő ? Nem röhögni ám ? Csak, majd ha az arról szóló történetek gyűjteménye is megjelenik nyomtatásban. Emellett persze az eddigi munkám, vagy inkább hobbim is megmaradt, bronzművesként, szobrászként is dolgozgatok. És mind a többi mániákus, ezt is ha lehet,a motorokkal, motorozással kapcsolatosan. Övcsatok, motor-kiegészítők, ilyesmi…

Hogy honnan jött az ötlet, hogy talán írnom kellene? Az egyik világgá menésem alkalmával történt, hogy a pár hetesre tervezett utam többévesre sikeredett. A nagy víz túloldalán történteket persze e-mailben elküldözgettem pár ismerősömnek, akik aztán tovább küldték másoknak, míg a történeteim önálló életet nem kezdtek élni… Így indult. A motoros sztorik meg úgy születtek, hogy úgy másfél éve, miután már kőkemény egy hete alkalmazásban álltam a vadiúj munkahelyemen, melóba menet kikanyarodott elém egy elbambult, antik külsejű öregúr autóval. Megállni már esélyem sem volt, így aztán alaposan lezúztam magam, meg persze a vasat is... A gipszben töltött hónapok alatt meg ugye volt időm írogatni… Aztán indultam velük a Wild egyik pályázatán, ahol szép sikert könyvelhettem el, az első három helyre az én történeteim futottak be… Hát, így kezdődött.

A végeredmény meg ez a kis kötet. Remélem, sikerül vele örömet szereznem pár embernek. Nem a világmegváltás volt a cél, csak pár percnyi pihenő ebben a rohanó világban… Mintha egy sör mellett, jó hangulatban beszélgetnénk, sztorizgatnánk pár haverral. Tudod, az a fajta beszélgetés, ami után az emberben oldódik a napi robot során felgyülemlett feszültség, és talán még egy kis pluszenergiát is merít belőle."
Bundi
Moderator
Hozzászólások: 500
graphgraph
A felhasználó távol van Kattintson ide a felhasználó profiljának megtekintéséhez
Nem: Férfi Lakóhely: Kecskemét Születésnap:: 1967. 02. 09.
Módosítás: 2009.12.30 08:00 Név: Bundi.
Az adminisztrátor megtiltotta a mindenki által történő hozzászólást.
"Én már nem hiszek semmiben. Legutóbb is bementem egy ajtón,amire az volt kiírva,hogy Nők,erre csak wc volt"
 
Az elejéreOldal: 1234
Moderátorok: VChris, Ikarusz, Bundi, cobra

Copyright © 2009 --- Justice Law Enforcement Motorcycle Club Hungary --- Minden jog fenntartva.

Design és webfejlesztés:

TremoloWeb_Logo_Sign
honlapkészítés, webdesign, keresőoptimalizálás: www.tremoloweb.hu | autó-motor linkgyűjtemény | Kötelező biztosítás